Blog

Belangstelling vrije school groeit

De belangstelling voor de vrije school groeit. De laatste vijf jaar nam het aantal vrijeschoolleerlingen in Nederland toe met 11,8 procent (middelbaar en voortgezet onderwijs), blijkt uit de jaarcijfers van de Vereniging van Vrije Scholen. De afgelopen jaren kwamen er o.a. vrijescholen bij in Amsterdam en Leeuwarden en ook in Amersfoort zijn er plannen voor een vrije school.

Het onderwijsconcept voor de vrije school werd ontworpen door antroposoof Rudolf Steiner. De ontwikkeling van het kind staat in deze onderwijsvorm centraal. Naast standaard leervakken zijn er op vrije scholen ook creatieve- en doevakken. In totaal zijn er op dit moment 133 vrijeschoollocaties in Nederland. Het gaat om 102 vrijescholen in het primair onderwijs en 31 vrijescholen in het voortgezet onderwijs.

Ieder kind leert anders en daarom vind je in de VO Gids informatie over verschillende onderwijsconcepten, zoals vrijeschoolonderwijs.

Met het handige stappenplan kunnen leerlingen ontdekken of vrijeschoolonderwijs bij hen past.

De VO Gids helpt  leerlingen en hun ouders bij het maken van een bewuste schoolkeuze.

Meer blogs